ŞebokopaT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŞebokopaT

Şebnem Ferah Fan !

AnasayfaAnasayfa  Şebnem FerahŞebnem Ferah  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda !

4 posters
YazarMesaj
Anathema
Admin
Admin
Anathema

Kadın
Ruh Halim : Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Nerdey10

Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Empty
MesajKonu: Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda !   Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 4:51 pm

Gazeteci-yazar Can Dündar ve ekibinin Ulu Önder Mustafa Kemal ******’ün hayatını anlattığı “Mustafa” adlı film, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda vizyona girecek.

15 yıldır ****** belgeselleri yapan, “Sarı Zeybek”le seyirciyi Ata’nın insani yüzüyle tanıştıran Can Dündar ve ekibi şimdi onun bütün hayatını sinema diliyle anlatıyor.

10 Kasım 2008, ******’ün ölümünün 70. yıldönümü. Türkiye 70 yılda Ata’sı için dört başı mamur bir film yapamadı. Yapılan belgeseller, Türkiye ölçeğiyle sınırlı, belli bir dönemle kısıtlı ve resmi bir dilde tutsak kaldı. Selânik’ten Dolmabahçe’ye kadar hayatını başından sonuna mercek altına alan, onu şablonlardan uzak olarak askeri, siyasi, insani boyutlarıyla anlatan bir filmin eksikliği hep hissedildi. "Mustafa", işte bu ihtiyaca cevaben hazırlandı.

Film için Cumhurbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı arşivleri başta olmak üzere, yerli ve yabancı pek çok arşiv özel izinle açıldı.

******’ün daha önce görülmemiş fotoğraflarına, hatıralarını yazdığı not defterlerine, yakınlarına yolladığı çok özel mektuplarına, günlüğüne, elyazmalarına ulaşıldı.

Çekim ekibi ******’ün ayak bastığı Selanik’ten Manastır’a, Şam’dan Berlin’e, Sofya’dan Karlsbad’a kadar her coğrafyaya giderek, doğduğu odadan, öldüğü odaya dek her mekana girerek onun hayatını yerinde görüntüledi
https://sebokopat.yetkin-forum.com
pLazm0dyum
Şebocu
Şebocu
pLazm0dyum

Kadın
Cehennet : izmir
Ruh Halim : Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Masum10

MesajKonu: Geri: Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda !   Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Icon_minitimePerş. Kas. 20, 2008 4:11 am

izLedim ben yorumLar faLan hikaye yaa gerçekten çok güzeL ve yerinde bir fiLm oLmuş ;)
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda !   Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Icon_minitimeC.tesi Kas. 22, 2008 4:36 am

bende izLedim hiçte abartıLacak bir fiLm değiL gayet de güzeL bence ******ün hayatını anLatan fiLm şekLinde biyografisi oLmuş x)
birsen_şeborock
Şebocu
Şebocu
birsen_şeborock

Kadın
Cehennet : hadi topluca gidek!
Ruh Halim : Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Kizgin10

MesajKonu: Geri: Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda !   Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 11:45 pm

izlmedim bilmiyorum....
Ozgen.
Admin
Admin
Ozgen.

Kadın
Cehennet : Şebo nerde biz orda..
Ruh Halim : Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Ozlemi10

MesajKonu: Geri: Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda !   Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda ! Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 8:15 am

İzlemeyi çok istedim Rolling Eyes

Mustafa || 29 Ekim ' de Vizyonda !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-